LOKAL SOFRA

Herkesin ilham aldığı bir şey vardır şu hayatta. Ben de iflah olmaz bir yemek tutkunuyum. Uzun ve mutlu sofralarda, hayata ve damağa dair yeni şeyler keşfetmek sanırım en büyük zevkim. Güzel bir yemeğin peşinden koşmaktan, onu başka şeylere dönüştürmekten ve sevdiklerimle paylaşmaktan, sonra bir de oturup hikayesini anlatmaktan çok hoşlanıyorum. Hatta susmak bilmiyorum.

Kısacası, Anadolu Hisarı’ndan başlayıp güneye uzanan yolunda kalabalık aile, iyi yemek, iyi dostlar, doyurucu sohbetler, bol kitap, bol sanat ve bol sevgi olan bir keyif tutkunuyum. Şimdi yemek yolundaki koşuşturmacamı ve keşfettiğim her şeyi buradan sizlerle paylaşacağım.

Sizlerle yüz yüze değiliz evet ama içimdeki coşkuya eşlik edeceğinizi biliyorum. İçimde hepimizin hayatını sevgiyle değiştirme arzusu var. Bozulan toprağa, tohuma, küresel ısınmaya, değişen sosyal yapımıza, kısacası kaliteli yaşamı imkansız kılan her şeye inat, değişime soframızdan başlayacağız. Haftada en az bir gün, bulabildiğimiz en taze ve doğal malzemelerle kendi mutfağımızda kendimiz ve sevdiklerimiz için yemek pişireceğiz. Aile olmanın tadına yeniden varacağız. Anlamsız bir şekilde “hız” dayatılan ve artık çok azı bize ait olan kısacık hayatlarımıza sahip çıkmaya başlayacağız ve ne yersek o olduğumuzu unutmayacağız.

Umarım duyduğum heyecanı ve aşkı her satırda sizlere de hissettirebilirim.

Sevgilerimle,

ads